loga

Pobyty a výlety

Geopark Český ráj nabízí širokou škálu možností pro aktivní cestovní ruch. Je zde široká síť značených tras pro pěší turistiku a mnoho cyklostezek. Skalní města jsou skutečným rájem pro milovníky horolezectví. V Geoparku Český ráj jsou i místa vhodná pro paragliding. Velké množství rybníků, řek a koupališť přímo vybízí ke koupání. V případě nepříznivého počasí můžete navštívit kryté bazény. Na vybraných vodních plochách je možnost si vyzkoušet ostatní vodní sporty, jako je rafting, windsurfing, plavby lodí a potápění. Lidé, kteří obdivují koně, mohou navštívi jízdárny. V různých sportovních zařízeních najdete tenisové kurty, golf, minigolf, fitness centra, kuželky, sauny, solária, squash a volejbalové kurty. V krásné krajině můžete jít houbařit nebo na rybolov (s povolením). Vyhlídkové lety Vám umožní sledovat krásnou krajinu z ptačí perspektivy. Geopark Český ráj nabízí vhodné podmínky i pro zimní sporty. Lyžování na sjezdovkách s množstvím lyžařských vleků, mnoho stop pro běžkaře a zimní stadiony jsou vám také k dispozici.

Chráněná krajinná oblast Český ráj byla založena 1.3.1955, aby  zajistila ochranu jedinečné přírody v tomto regionu. Je to významné z hlediska rozmanitosti krajiny, kde můžeme vidět pískovcová skalní města, sopečné útvary, smíšené lesy, četné rybníky a vodní kanály. Kromě toho je malebný a tajemný charakter oblasti podtržen četnými ukázkami lidového umění, architektonickými památkami, včetně středověkých hradů a archeologických lokalit. Unikátní a vzájemné spojení obou přírodních a kulturních prvků na poměrně malém území je největší lákadlo pro návštěvníky. Děkujeme Vám, že respektujete naší krásnou přírodu a předpisy, které ji chrání.

Databáze geoturistických cílů


- - -      - - -      - - -       Locations of visitors to this page

- - -

© Geopark Český ráj 2008-2011                                                                                                                                                                                                             česky | english