loga

Co je  geopark 

 

Geopark je oblast, která zahrnuje lokality významné z pohledu geologických věd. Důležitá jsou i estetická hlediska a jejich neopakovatelnost a vzácnost, která umož?uje jejich využití např. pro vzdělávání. Geopark má jasně určené hranice a dostatečně vel­kou rozlohu proto, aby území mohlo být úspěšně využíváno pro cestovní ruch a aby znamenalo přínos pro hospodářský rozvoj oblasti. Vedle geologických jsou důležité i další zajímavosti, jako jsou kulturní a ekologické fenomény, archeologické a historické památky významné z celoevropského hlediska. Geopark spojuje propagaci geologického dědictví s regionálním rozvojem. Rozvoj území geoparku probíhá ve spolupráci s místními samosprávami, podniky i jednotlivci. Veřejnost se jejich prostřednictvím může seznámit nejen s geologickými procesy, ale může také poznat význam přírodních zdrojů a jejich využití v hospodářské a kulturní historii.

 

 

Nové partnerství
11.09.2017 [Geopark]

Nové mezinárodní partnerství

Dnes, v průběhu studijní návštěvy čínských kolegů z Globálního Geoparku UNESCO Zhangjiajie, byla uzavřena smlouva o vzájemné spolupráci mezi našimi geoparky.

- - -

Prohlídka hradu Rotštejn

- - -

Podpis smlouvy v prostorách zámku Hrubá Skála

 

smlouva-o-spolupraci-zhangjiajie.pdf [ 263.03 kB ]

Zpt


- - -      - - -      - - -       Locations of visitors to this page

- - -

© Geopark Český ráj 2008-2011                                                                                                                                                                                                             česky | english