loga

Co je  geopark 

 

Geopark je oblast, která zahrnuje lokality významné z pohledu geologických věd. Důležitá jsou i estetická hlediska a jejich neopakovatelnost a vzácnost, která umož?uje jejich využití např. pro vzdělávání. Geopark má jasně určené hranice a dostatečně vel­kou rozlohu proto, aby území mohlo být úspěšně využíváno pro cestovní ruch a aby znamenalo přínos pro hospodářský rozvoj oblasti. Vedle geologických jsou důležité i další zajímavosti, jako jsou kulturní a ekologické fenomény, archeologické a historické památky významné z celoevropského hlediska. Geopark spojuje propagaci geologického dědictví s regionálním rozvojem. Rozvoj území geoparku probíhá ve spolupráci s místními samosprávami, podniky i jednotlivci. Veřejnost se jejich prostřednictvím může seznámit nejen s geologickými procesy, ale může také poznat význam přírodních zdrojů a jejich využití v hospodářské a kulturní historii.

 

 

Tichá stezka Klokočskými skalami
12.12.2017 [Geopark]

POMOZTE VYTVOŘIT TICHOU STEZKU KLOKOČSKÝMI SKALAMI

Projekt Tichý hrad Rotštejn zpřístupnil zříceninu jednoho z nejstarších hradů Českého ráje pomocí QR kódů s nahranými videi v českém znakovém jazyce. U neslyšících má velký úspěch. V období od 5. června do 30. září navštívilo hrad 308 neslyšících návštěvníků. Hrad Rotštejn je první památka provozovaná dobrovolnickým spolkem na území Česka a Slovenska, která je neslyšícím zpřístupněna touto cestou!

Na základě tohoto úspěchu přichází další společný projekt spolku Ochrana Klokočských skal a Tichého světa, o. p. s., za podpory geoparku Český ráj a mezinárodního vzdělávacího projektu Hugo na cestách ®. Tentokrát se jedná o projekt Tichá stezka Klokočskými skalami.

Cílem této akce je navázat na zpřístupnění hradu Rotštejn a umožnit tak neslyšícím strávit v kraji pod Kozákovem aktivně a plnohodnotně celý den formou naučného výletu. Podpořte naši snahu upravit pět velkých panelů naučné stezky v Klokočských skalách pro neslyší formou videí ve znakovém jazyce, která budou moci zhlédnout po načtení QR kódů doplněných na těchto informačních tabulích. V červnu 2018 proběhne zveřejnění QR kódů na informačních tabulích a představení naznakovaných textů pro neslyšící na webových stránkách www.hradrotstejn.info.

Veřejná sbírka byla zahájena 6. prosince a ukončena bude 6. ledna 2018. Číslo účtu je 101 7777 101/0300, variabilní symbol projektu 20175405. Více se dočtete na webu:
http://www.csobpomaharegionum.cz/projekty/liberecky/2016736/ticha-stezka-klokocskymi-skalami?amount=100&_fid=2okw.
Děkujeme!

Zpt


- - -      - - -      - - -       Locations of visitors to this page

- - -

© Geopark Český ráj 2008-2011                                                                                                                                                                                                             česky | english